Amber ir brass
Kai 1920 m. Louisas Poulsenas ir Poulas Henningsenas pirmą kartą pristatė rankomis pūstą spalvotą stiklą, taip bandė pritraukti naujų klientų. Tuo metu daugiausia dėmesio buvo skiriama šiltoms ir natūralioms spalvoms su išraiškingomis išraiškomis ir gražiu meistriškumu. Stikliniai šviestuvų gaubtai buvo pranašesni tuo, kad praleisdavo dalį šviesos ir kartu nukreipdavo ją aukštyn, žemyn arba į kambarį. Tai užtikrino, kad šviestuvas prisideda prie bendro apšvietimo ir jaukios atmosferos kūrimo.
Ir toliau pastebime tendenciją į skandinavišką dekorą įtraukti aukso spalvas, ypač geltonos spalvos atspalvius - nuo šviesiai iki tamsiai geltonos. Gintariniai šviestuvų gaubtai yra puikūs šios tendencijos palydovai, nes ši spalva nepaprastai kviečianti ir skleidžia šiltą, ramią ekspresiją. Gintarinių šviestuvų gaubtų skleidžiama auksinė šviesa primena žvakių šviesą - atmosferinę šviesą, kurią Poulas Henningsenas siekė atkurti elektros pavidalu, kad patenkintų mūsų žmogiškuosius poreikius.
Pirmosios šviesos filosofija - mintys apie kultinę PH lempą
1907 m. danų dizaineris, architektas, rašytojas ir kultūros kritikas Poulas Henningsenas pirmą kartą išvydo elektros šviesą. 1920 m. pusė visų Danijos namų ūkių turėjo elektrinį apšvietimą, tačiau jis manė, kad elektros lemputė sukuria neįmanomą šviesą - arba ji yra per aštri, arba lempos gaubtas atima didžiąją dalį šviesos. Reaguodamas į tai, jis ėmė kurti gaubtą, kuris skleidė šviesą visu pajėgumu, bet neapakino, ir didžiąją gyvenimo dalį praleido prijaukindamas ir tobulindamas šį reiškinį. “It seems as though the strength of light that has been cheaply acquired for us in recent years has cost us the quality, beauty, and truth of our light.” – Poul Henningsen. “Just think about how much fine and precise filigree work and watchmaking could be done by the light of a single flame back in the day.”
Pasak Poulo Henningseno, technikos specialistai svajojo naktį paversti diena - jo nuomone, ši svajonė buvo nemeniška ir neteisinga, nes žmonėms reikalingas paros ritmas. “On a winter’s day, when dawn and dusk practically meet at midday, you can have your light on all day – but of course, you don’t want a fluorescent lamp that reminds you of the light of noon on a summer’s day.”
Tokios mintys įkvėpė Poulą Henningseną sukurti lempą, kuri sumažintų nemalonų akinimą ir patobulintų elektrinę šviesą, atsižvelgiant į žmonių poreikius.
Kaip byloja mitas, naujos šviestuvų sistemos idėja jam kilo 1915 m., kai jo motina, rašytoja Agnes Henningsen, beviltiškai norėjo pamatyti save veidrodyje. Ji buvo neįtikėtinai tuščiagarbė ir šaltoje elektros lemputės šviesoje matė save negražią. Jai trūko šilto benzininės lempos švytėjimo. Tai paskatino Henningeną kurti naujas namų lempas, todėl jis eksperimentavo su įvairiomis lemputėmis, reflektoriais ir gaubtais. Nepriklausomai nuo jo motyvų, Poulą Henningseną domino idėja sukurti geresnę šviesą.