Informacija apie apšvietimo reguliatorius



INFORMACIJA APIE APŠVIETIMO REGULIATORIUS
Atsibundate nuo blyškios šviesos, kuri pasitinka jus su nauja diena ir neišmuša miego tiesiai iš akių, o atitinka švelnius ryto atspalvius. Suvalgote pusryčius, įjungiate kavos aparatą ir sėdate dirbti, kai diena tampa vis šviesesnė. Po pietų išeinate iš darbo ir įjungiate šviesą iki galo, kad galėtumėte įveikti piko valandą, o kai ateina laikas mėgautis vakariene ir įsitaisyti jaukioje vakaro atmosferoje, vėl ją pritemdote.

Iš pradžių reguliatoriai ir kitos apšvietimo reguliavimo sistemos buvo išrastos siekiant sumažinti energijos suvartojimą tuo metu, kai dominavo kaitrinės lemputės, o elektra buvo brangi. Nuo to laiko daug kas pasikeitė, ir šiais laikais reguliatoriai padeda ne tik taupyti elektros energiją. Tačiau kokį apšvietimo reguliatorių turėtumėte pasirinkti? Ar jis turėtų būti ant laido, ar įmontuotas į jungiklį? Kokią lemputę rinktis?

Suprasti apšvietimo reguliatorių rinką gali būti sunku, todėl sukūrėme šį puslapį, kad padėtume jums rasti tobulą sprendimą, atitinkantį jūsų poreikius. Sužinokite, kaip pasirinkti tinkamą valdymo sistemą savo namams!


LED šviesos diodų reguliatoriai

LED šviesos diodų reguliatoriai gali būti trijų tipų: įmontuoti į dizainerių šviestuvą, pritvirtinti prie laido arba montuojami šalia jungiklio ant sienos. Tai pagrindiniai tipai, o šiame straipsnyje daugiausia dėmesio bus skiriama pastariesiems dviem tipams, nes šie montuojami vėliau.

Abu tipai veikia vienodai, tačiau, jei apšvietimo reguliatoriaus jungiklį turi sumontuoti elektrikas, tai reguliatorių ant lempos galite sumontuoti patys. Yra daugybė reguliatorių, ir toliau galite pamatyti keletą iš daugelio variantų. Tačiau kaip įsitikinti, kad pasirinkote tinkamą sprendimą? Ir kaip išvengti, kad LED lemputė nemirksėtų, kai ją pritemdysite?

Išsirinkti apšvietimo reguliatorių galite čia


Apskaičiuokite galingumą ir pasirinkite tinkamą apšvietimo reguliatorių

Išsirinkti apšvietimo reguliatorių nėra nei sunku, nei sudėtinga, tačiau reikia išmanyti savo lemputes ir reguliatorius, be to, naudinga prisiminti pagrindinius matematikos principus!

Rinkdamiesi šviesos diodų reguliatorių, turbūt pastebėjote, kad visi jie turi vatų vertę. Ji dažnai nurodoma kaip diapazonas ir paprastai atrodo taip:

LED šviesos reguliatorius 5000 (4-250W)


Tačiau ką reiškia šie skaičiai ir ką turėtumėte pasirinkti? Diapazoną reikėtų suprasti kaip didžiausią ir mažiausią – o jei LED lemputės su reguliatoriumi mirga, tai greičiausiai dėl to, kad jos naudoja mažesnį ryškumą nei diapazone nurodytas mažiausiasis.

  • Didžiausias yra didžiausias galingumas, kurį gali valdyti reguliatorius. Kitaip tariant, prijungta lemputė ar lemputės – šiame pavyzdyje – niekada neturi viršyti 250 W. Ir dar reikėtų paminėti, kad LED lemputės dažnai kelias sekundes, kai įsijungia, naudoja daugiau elektros energijos nei nurodyta sąraše. LED lemputėms 250 W yra daug, tačiau nepamirškite, kad jūsų šviestuve gali būti naudojamos kelios lemputės.

  • Minimalusis kiekis yra mažiausias elektros energijos, kurią naudoja lemputės. Kitaip tariant, prijungta lemputė ar lemputės niekada neturi būti mažesnės už nurodytą minimalųjį kiekį. Jei nusipirkote 5 W lemputę, o jūsų reguliatoriaus minimali vertė yra 4 W, galite reguliuoti lemputės ryškumą nuo 4 W iki 5 W. Jei jūsų LED lemputė naudoja 3,5 W, ji mirksės.

    Jei jūsų šviestuve yra daugiau nei viena lemputė arba jei norite naudoti reguliatoriaus jungiklį kelioms lemputėms su vienais šviesos šaltiniais, turite apskaičiuoti bendrą galingumą.

    Tai atliksite imdami lempučių, kurias norite pritemdyti, skaičių šviestuve ir padauginsite jį iš galingumo. Jei jūsų šviestuve yra keturios lemputės, kurių kiekviena naudoja po 20 W, 20 W reikia padauginti iš 4 – gausite 80 W. Tada paimkite 80 W, kuriuos sunaudoja visos lemputės, ir padauginkite iš 1,25, kad kompensuotumėte papildomą elektros energiją, sunaudojamą lemputėms įjungti. Šiame pavyzdyje jums reikia reguliatoriaus, kurio maksimali vertė yra 100 W.

  • Pritemdomos LED lemputės

    Nesvarbu, ar tai būtų filmų vakaras, žaidimų vakaras, romantiška vakarienė, ar tiesiog vidury nakties reikia atsikelti ir nueiti į tualetą, reguliuojamo ryškumo LED lemputė yra puikus šviesos arsenalo papildymas. Tačiau kaip būti tikriems, kad išsirinksite tinkamą? Ir ar norima lemputė iš tikrųjų veikia su jūsų reguliatoriumi?

    LED lemputės naudoja du skirtingus šviesos diodų pritemdymo būdus.

  • Analoginis: Wjei reguliuojate reguliatorių iki 10 proc., reguliatorius sumažina lemputės galią. Tai reiškia, kad jis duoda lemputei mažiau elektros energijos, o tai pritemdo šviesą.
  • Bangos ilgio moduliacija: jei reguliuojate reguliatorių iki 10 proc., sutrumpėja intervalas tarp lemputės įjungimo ir išjungimo. LED lemputės veikia įsijungdamos ir išsijungdamos labai greitai – greičiau, nei akys mato, o kai reguliatorius yra 10 proc., lemputė šviečia 10 proc. laiko.

    Abiem būdais pasiekiamas tas pats rezultatas, o jums, kaip naudotojui, lemputės pritemdymo būdas dažniausiai neturi reikšmės. Tačiau verta žinoti, kaip tai veikia ir kodėl LED lemputėms negalima naudoti tradicinio šviesos diodų reguliatoriaus, kaip ir negalima naudoti kaitrinės ar halogeninės lemputės su LED reguliatoriumi. Be to, LED lemputės naudoja daug mažiau energijos nei tradicinės lemputės.

    Svarbiausia – pasirinkti reguliuojamo ryškumo LED lemputes. Ne visos LED lemputės yra reguliuojamo ryškumo, ir tikriausiai susimąstėte, kodėl reguliuojamo ryškumo lemputės yra brangesnės už jų nereguliuojamo ryškumo analogus. Klasikinę kaitrinę lemputę galima pritemdyti paprasčiausiai sumažinant jai tiekiamos energijos kiekį – su LED lemputėmis tai nėra taip paprasta. Pritemdomoje LED lemputėje yra grandinė, leidžianti lemputei apdoroti besikeičiančius fazes ir maitinimo šaltinius.

    Taigi, jei norite naudoti lemputę su reguliuojamo ryškumo jungikliais arba naudotis lempomis su įmontuotais reguliatoriais, būtinai rinkitės reguliuojamo ryškumo LED lemputę!

    Tačiau vis tiek galite naudoti reguliuojamo ryškumo lemputę ne reguliuojamo ryškumo lempoje.

    Išsirinkite iš mūsų reguliuojamo ryškumo LED lempučių asortimento čia!

  • Kaip įrengti apšvietimo reguliatorių ant kabelio?

    Skirtingai nei montuodami naują reguliuojamo apšvietimo jungiklį ant sienos, reguliatorių ant kabelio galite sumontuoti patys. Procesas nesudėtingas, tačiau atminkite, kad garantija netenka galios tą pačią minutę, kai pradedate montuoti reguliatorių. Galioja taisyklė „devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk" ir nepamirškite perskaityti instrukcijos.

  • Išjunkite elektrą ir atjunkite lempą nuo elektros tinklo – niekada nedirbkite su lempomis, kuriose yra elektros srovė.

  • Nuspręskite, kurioje lempos vietoje norite įrengti reguliatoriaus jungiklį – įsitikinkite, kad jis yra lengvai pasiekiamoje kabelio vietoje.

  • Nupjaukite kabelį ir įsitikinkite, kad pjaunate tinkamoje vietoje! Du kartus pamatuokite ir trečią kartą pjaukite. Naudokite reples arba panašius įrankius.

  • Nutraukite išorinį apvalkalą – taip atskleisite du vidinius kabelius. Nuimkite nukirptą gabalėlį ir kitą gabalėlį nuo lempos. Rekomenduojame nupjauti maždaug colį.

  • Atidarykite reguliatorių ir jį apžiūrėkite – ne visi reguliatoriai yra vienodi, todėl turėtumėte atidaryti reguliatorių ir dar kartą perskaityti instrukciją. Suraskite teigiamąjį ir neigiamąjį gnybtus.

  • Atskirkite vidinį apvalkalą ir sumontuokite – kai matysis varis, pirštais galite jį suvynioti į tašką. Sumontuokite neigiamą laidą (paprastai mėlyną) ir teigiamą laidą (paprastai rudą) reguliatoriuje ir naudokite vožtuvą, jei jūsų reguliatorius jį turi. Įsitikinkite, kad varis nesiliečia su variu, nes dėl to lempa sukels trumpąjį jungimą. Rekomenduojame nupjauti maždaug centimetrą.

  • Uždarykite reguliatorių ir išbandykite įrenginį – jei viskas veikia, jūsų lempa turėtų užgesti!

  • Pritemdomos kaitrinės ir halogeninės lemputės

    Šiais laikais halogeninės lemputės dažniausiai naudojamos šaldytuvuose ir priekiniuose žibintuose, o dauguma kaitrinių lempučių jau nebenaudojamos. Tos, kurios vis dar egzistuoja, dažniausiai naudojamos orkaitėse ir retro lavos lempose. ES neparduodamos nei vieno tipo lemputės, tačiau galbūt turite specialią senesnę lemputę ar šviestuvą, kurį norite pritemdyti.

    Jei turite senesnę lempą su įmontuotu reguliatoriumi, galbūt pastebėjote, kad šiuolaikinė LED lemputė mirksi, kai ją uždegate. Taip yra todėl, kad šviesos diodų pritemdymo mechanizmas yra skirtas halogeninei arba kaitrinei lemputei. Rekomenduojame susisiekti su vietiniu mažmenininku ir sužinoti, ar jis turi halogeninių lempučių. Halogeninės lemputės ES buvo uždraustos 2018 m., tačiau mažmenininkui nėra neteisėta parduoti tokią lemputę, jei jis ją įsigijo iki 2018 m.

    Jei visa kita nepadeda, galbūt pavyks įsigyti orkaitės arba šaldytuvo lemputę, tačiau jei rinksitės šį kelią, atkreipkite dėmesį, kad išeiga gali būti ribota.


    Philips Hue Dimmer Switch

    Jei pasirinksite išmaniąją lemputę, o ne tradicinę LED lemputę, jums nereikės galvoti apie reguliatorius ir jungiklius, nes viską galėsite atlikti iš savo telefono. Tačiau jei jums patinka paprastumas turėti reguliatoriaus jungiklį ant sienos, įvairūs išmaniųjų lempučių gamintojai kuria įvairius sprendimus, o mes norėtume išskirti „Philips Hue Dimmer Switch“..

    TElegantiškas nuotolinio valdymo pulto ir jungiklio derinys montuojamas ant sienos, o prijungus jį prie „Philips Hue“ šviesos sistemos, galite valdyti šviesą kambaryje naudodami reguliatoriaus jungiklį. Jį galima pritvirtinti dvipuse lipnia juosta, o pats jungiklis prie galinės plokštelės pritvirtintas magnetais, todėl, jei norite judėti po namus, galite tiesiog įsidėti jį į kišenę ir pasiimti į nuotykį.